29 Haziran 2015 Pazartesi

WALKTRENDY 24 PARÇA FIRÇA SETİ


Real Techniques'in Türkiye'de satılan tüm fırçalarını alıp, koleksiyonumu Mac ve Bobbi Brown fırçalarla zenginleştirmek bana yetmedi, gittim bir de 24 parçalık fırça seti aldım :))

Yaptığım her davranışı, bir mantığa oturtma çabam ve suçluluk duymamam için buna da şöyle bir kılıf uydurdum ki, bence çokta haklıydım. Hiç ihtiyacım olmayan bir fırçaya aniden ihtiyaç duyabilirdim ve bu sette onun için bana gerekliydi :) Üstelik fiyatı 25$ olunca, fırçalar neredeyse 1$'a geliyordu. Siparişimi tamamladığımda aklımda hala kalitesiyle ilgili sorular vardı ama bununla ilgili beklemekten başka çarem yoktu.


Walktrendy sitesinden ilk defa alışveriş yapmam nedeniyle, ürünün elime geçmesinin kaç gün süreceğini bilmiyordum. O yüzden siparişi verip unutmak en iyisi diye düşündüm. Ama siparişin ulaşması sadece 10 gün gibi kısa bir süre aldı. Üstelik, paketin içine, bir de minik hediye (makyaj temizleme pamuğu) eklemeyi unutmamışlardı.


Fırçaların tamamı sentetik kıllardan oluşuyor. Kalitesi, Real Techiniques ile kıyasladığında biraz daha düşük. Yine de fiyatına oranla fırçaların başarılı olduğunu düşünüyorum.


Fırçaların hepsini henüz denemedim ama aşağıdaki resimdeki sağdan üç fırçayı (kaş, kirpik ve eyeliner) fırçalarını denedim ve sonuçtan memnun kaldım. Özellikle, eyeliner fırçasını çok beğendim.


Sizde, bu fırça setini yakından incelemek isterseniz, buradan  bakabilirsiniz.

15 Haziran 2015 Pazartesi

ELİDOR DOĞANIN ENERJİSİ İLE GÜCÜNÜ DOĞALLIKTAN ALAN SAÇLAR


Son zamanlarda, en fazla övgüyü saçlarım almaya başladı. Eskisine göre daha canlı görünmeleri sebebiyle çoğu zaman saçlarıma ne yaptırdığım soruluyor. Bugün bu sorulara toplu cevap verip, küçük sırrımı açıklayacağım.


Evle iş arası koşuşturma arasında geçen hayatımda, benim kadar saçlarımda yoruluyor ve yıpranıyor. Saçlardaki bu yorgunluğu gidermek için Elidor’un Doğanın Enerjisi Serisini geliştirdiğini görünce, ben de denemeye karar verdim ve mükemmel sonuç aldım.

Seride, iki varyant bulunuyor. Birincisi; gücünü Ginseng Kökünden alan Canlı ve Dirençli Saçlar. İkincisi ise; içeriğinde Angelica Kökü bulunan Güçlü Saç Uçları.


Elidor Doğanın Enerjisi Canlı ve Dirençli saçlar, saçın 5 kat daha canlı ve dirençli kalmasını sağlıyor. Bu seride,  şampuan, saç kremi, ekspres bakım spreyi ve 7/24 şekillendirici bakım kremi bulunuyor. Ben şu an bu serideki ürünleri kullanıyorum. Normalde kuru ve yorgun olan saçlarım bu seriyi kullanmaya başlamamla birlikte daha canlı ve bakımlı görünmeye başladı. Büyük şehrin olumsuz etkileri, Ginseng Kökünün içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde yok olmaya başladı.


Elidor Doğanın Enerjisi Güçlü saç uçları ise, saçın kırılmalara karşı daha dayanıklı olmasını sağlıyor. Angelica kökü, topraktaki vitamin ve mineralleri emerek bitkinin kökten uca daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Elidor, angelica kökünün bu özelliğini saçlarımız için bir avantaja çevirip bu bakım serisini yaratmış. Seride, şampuan, saç bakım kremi ve ekspres bakım spreyi bulunuyor.


Siz de benim gibi, doğal ürünlerin gücüne inanıyor ve saçlarınızın daha canlı ve sağlıklı görünmesine önem veriyorsanız, Elidor Doğanın Enerjisi serisini mutlaka denemelisiniz.

11 Haziran 2015 Perşembe

UZUN YELEK TRENDİ


Sırf moda oldu ya da bu sezon yıldızı parladı diye bir parçayı alıp giymeyi sevmiyorum ama beğendiğim bir kaç parçayı da gardırobuma eklemeyi ihmal etmiyorum. İşte üzerimdeki uzun yelekte bu sezon sevdiğim parçalardan biri. Hem rahat, hem de birazcık farklı olmak istendiğinde tercih edilebilecek bir parça olduğunu düşünüyorum. Siz nasıl buldunuz?


Vest / Yelek : Click Here / Buradan
Tee / T-shirt: I Am Not Basic
Leggings / Tayt: Stradivarius
Heels: Pumps Up
Bag / Çanta: Burberry
Shades / Gözlük: Escada8 Haziran 2015 Pazartesi

KENDİ HEDİYENİ KENDİN YARAT


Babalar günü yaklaşırken, babanıza sıradan hediyeler yerine ona özel bir şeyler almak, daha da önemlisi kendi tasarladığınız hediyeyi vermek isterseniz bu postu okumaya devam etmenizi tavsiye ederim.

Snapmade, t-shirtten saate, çakmaktan şapkaya kadar bir çok ürünü kişiselleştirmenize hatta sevdiklerinizin resimlerini yüklemenize olanak veren bir site.Sitenin kullanımı gayet kolay. Öncelikle, hangi objeyi kişiseleştirmek istediğinize karar veriyorsunuz.


Örneğin ben, eşim için özel bir t-shirt yapmak istedim. T-shirtün modelini ve rengini seçtikten sonra sıra üzerine nasıl bir resim veya yazıyı yükleyeceğime geldi. Resmin çok sade olduğunu düşünürseniz ve farklılık yaratmak isterseniz bu da mümkün ama ben orijinalliğini korumak istedim ve resimde değişiklik yapmadım.  


Sonraki aşamada, ödemeyi yapıyorsunuz ve size verilen takip numarası ile kargonuzu takip edebiliyorsunuz. Benim kargomun gelmesi yaklaşık 2 hafta sürdü.


Veee sonuuuç... Oğlumuzun, organik t-shirt üzerine basılmış resmi tam istediğim gibi oldu. Baskı ve t-shirtün kalitesine beklentilerimin üzerinde çıktı. Özellikle, t-shirtün organik pamuktan üretilmiş olması yaz aylarında sentetikten kaçanlar için ideal bir seçim die düşünüyorum.