18 Şubat 2015 Çarşamba

AVON MESMERIZE PARFÜM


Blogda, en zor yorumladığın ürün ne diye sorsanız hiç düşünmeden parfüm derim. Çünkü, bir kokuyu yazı ya da sözle tarif etmeyi gerçekten güç buluyorum. Bugünkü parfüm, Avon'nun sevgililer günü için bana ve eşime gönderdiği Mesmerize Bay ve Bayan kokusu.

Her iki parfümde, oryantal ve odunsu notalara sahip. Odunsu kokuları kış aylarına yakıştırdığım için Mesmerize parfümümü yoğunlukla bu aylarda kullanmayı düşünüyorum. 


Avon Mermerize Kadın Parfümü, üst notalarında Mandalina, Elma, Bergamot, orta notalarında egzotik kokulara ve alt notalarında Amber ile Sandal Ağacına sahip. Kalıcılığı kişiden kişiye değişir, fakat bende orta dereceli olduğunu söyleyebilirim. Kadınsı ve hafif  kokudan hoşlananların sevebileceğini düşünüyorum.

Fiyatı: 50 ml 30,50 TL  


Avon Mesmerize Erkek parfümü turunçgil, ve odunsu notalar taşıyan oryantal ve baharatlı bir parfüm. Üst notalarda bergamot, nane, mandalina ve elma kokularına sahip, orta notalarda ise kişniş ve kakule gibi baharatlar bulunuyor. Baharatlı parfüm sevenlerin beğenebileceği uygun fiyatlı bir alternatif olabilir diye düşünüyorum.

Fiyatı: 100ml 31,50 TL

2 yorum:

Guzellik Hikayesi dedi ki...

Bu parfümün şişesini beğendim ve kokusunu merak ettim. Bir ara almak isterim.

nergis mevsimi dedi ki...

Herkesin teninde farklı duracak bir kokuyu tarif etmek, önermek ne kadar zor, kolay gelsin :) Sevgiler.