3 Temmuz 2016 Pazar

La Roche Posay Güneş KremiDenize girmek ve güneşlenmek bazen benim için bir kâbusa dönüşebiliyor. Genelde zannedilenin aksine, vücut denizdeyken güneş ışıklarından korunmuyor. Tam aksine, su ışığı yansıttığı için deriye daha çok teneffüs ediyor ve yanıkların oluşmasına sebep oluyor. Genellikle denizden çıktıktan sonra kızarmış ve soyulmuş bir cilt ile karşılaştığım için güneşlenmeye cesaret dâhi edemiyordum. Bu durum yakın zamanda değişti.
Güneş kremlerinin her zaman etkili olmadığını söyleyebilirim. Denemediğim bir güneş kremi markası kalmamıştır fakat istediğim etkiyi hiçbir zaman alamadım. Sadece yüzüme ve kollarıma sürmem gereken zamanlarda etki etse de ne zaman denize girsem ya da güneşlensem aynada kızarmış ve soyulmuş bir deriyle karşılaşıyordum.
Kuzenim de benim gibi güneş görür görmez kıpkırmızı olan bir insandır. Bana Turuncu Kasa diye bir internet sitesi önerdi. Oldukça kaliteli güneş kremlerinin ve diğer kozmetik ürünlerinin uygun fiyatlarla satıldığını söyledi. Site üzerinden La Roche’nin güneş kremi ürünlerini almış ve bundan memnun kalmış. Ben de sipariş ettim ve denedim. Keşke daha önce haberdar olsaymışım.
Ürünleri site üzerinden kredi kartım ile satın aldım. Gün içinde kargoya verildiği bilgisi geldi, iki gün sonra ise kapıma getirdiler. Denize gitmeden önce bütün vücuduma sürdüm ve gerçekten etkili olduğunu deneyimledim. Uzun süre güneşlenmeme rağmen vücudumda hiçbir kızarıklık ile karşılaşmadığımı da söylemem gerekir. Oldukça etkili bir ürün olan La Roche Posay güneş kremi yalnızca güneşten korumakla kalmıyor. Aynı zamanda cildi rahatlatıyor ve ferahlatıyor. Roll-on ve deodorant ile birlikte kullanırken de hiçbir sorun yaratmıyor. Açıkçası diğer güneş kremlerinde bu konuda çok sorun yaşamıştım. Ancak La Roche’nin güneş kremleri diğer ürünler ile birlikte herhangi bir sorun çıkarmıyor.
Yaz boyunca kullanmak için birkaç güneş kremi daha sipariş edeceğim. Turuncu Kasa sitesi üzerinden mağaza fiyatının altında satın almak mümkün olabiliyor. Çantamdaki bütün güneş kremlerini atıyorum, çünkü hiç biri La Roche Posay’ın etkisine sahip değil. Firmanın nemlendirici ürünleri de oldukça iyi görünüyor. Sanırım onları da alışveriş sepetine ekleyeceğim.

Hiç yorum yok: