8 Haziran 2017 Perşembe

MICROBLADING (Kıl Tekniği) 3D İLE KAŞ KALINLAŞTIRMA DENEYİM


İntagramdan takip edenler biliyordur. Bir süre önce kaşlarımı microblading kıl tekniği uygulaması ile yarı kalıcı olarak kalınlaştırdım ve boşluklarını doldurttum. Microblading uygulamasını yaptırmadan önce, acıyor mu? kalıcılığı ne kadar sürer? fiyatı nedir? gibi bir çok soru olduğu için bayağı araştırıp gittim. Siz de microblading veya başkası yüzünüze ne yaptırırsanız yaptırın çok iyi araştırın.

Bu yazımda, reklam içermemesi için yaptırdığım yerin ismini vermeden microblading maceramı sizlerle paylaşacağım. merak eden olursa, özelde cevaplayabilirim ;)

Microblading tekniğinde ilk adım, uyuşturma. Resimde gördüğünüz gibi kaşlarıma bir krem sürüldü ve uyuşması için beklendi. Normalde yarım saat beklemeniz yeterli oluyormuş ama bana uygulamayı yapacak olan kişi randevu saatinden 1 saat daha geç gelince krem 1 saatten fazla bekledi ama yine de o bölge uyuşmadı. Şöyle ki bırakın uygulama anındaki acıyı kaşlarım alınırken dahi hissettim :(


İkinci aşamada, microblading uzmanı ile birlikte yüzünüze yakışacak kaş modeline karar veriyorsunuz. Bunu yaparken benim tek rica doğal olmasıydı ve o konuda çok şanslıyım ki yaptırdığım yer tam istediğim gibi şekil verdi.


Gelelim üçüncü aşamaya ve microblading yaptırırken acı hissediyor musun? sorusunun cevabını bulmaya... Microblading uygulamasında, ucunda çoklu iğneler bulunan özel bir bıçak yardımı ile kaşlarınız kıl gibi çizilip bitkisel boyalar deri altına zerk ediliyor. Her ne kadar bir çok yazıda acısız bir yöntem olduğu söylense de ben hem ağrı hem de yanma hissettim, hatta gözlerimden yaş bile geldi. Gerçi benim ağrı eşiğim çok düşük olduğu için normalden biraz fazla acı hissetmiş olabilirim bilmiyorum :)

Bu arada gözünüzü korkutmak istemem ama madem objektif yazı hazırlıyorum, bunu da söylemek zorundayım. Kesilen yerlerde hafif hafif kanamalarda oluyor. Uygulamanın hemen bitiminde kanamada duruyor.


Dördüncü aşamada, kaşlarınıza komple boya sürülüyor ve yaklaşık yarım saat beklendikten sonra temizleniyor. 

Yukarıda paylaştığım fotoğraf uygulamanın ilk yapıldığı güne ait ve sürülen boyanın kalıntıları üzerinde olduğu için tam olarak doğal değil. 1 hafta içerisinde hem boya çıkıyor hem de meydana gelen kabuklanma dökülüyor daha doğal bir görünüme kavuşuyorsunuz.

Microblading 3D yarı kalıcı kıl tekniği yaptıracaklara tavsiyem, özel bir gün için yaptırıyorsanız, uygulamayı en az 10 gün öncesinden yaptırmanız.  Yarı kalıcı dövme yaptırıp ertesi gün mükemmel kaşlara sahip olacağınızı söyleyenlere de asla inanmamanız! 

Genel olarak, Microblading 3D kıl tekniği uygulaması hakkında şunu söyleyebilirim. Eskiye göre daha düzgün, dolgun ve biçimli kaşlara sahip oldum. Ayrıca, 10 gün sonunda o kadar doğallaştı ki kimse farkına bile varmadı. O yüzden iyi yaptırmışım diyorum. Şimdi sırada kaş arama botox yaptırmak var. Önerisi olanları bekliyorum :))

8 yorum:

aylinden denemeler dedi ki...

bu işlemi bende merak ediyorum denesem mi diye soruyorum kendime :) harika olmuş

Enise Gülşah Yılmaz dedi ki...

çok güzel olmuş cnm, bende 2 sene önce yaptırmıştım,

Duygu Akdeniz dedi ki...

Çok iyi araştırmalı geçekten. Bende denedim ama maalesef benim ki tutmadı.

Elif Sağlık dedi ki...

Harika olmuş güle güle kullanın.

http://tembelprenses.blogspot.com.tr/

Zehra Dörter dedi ki...

Kışın bende yaptırmıştım ama 2 ay sonra kayboldu :(

özge dedi ki...

merhabalar, 2 sene once yaptirmissiniz .herhangi bir dokulme oldu mu acaba

PINKY FASHION dedi ki...

@ozge : bu uygulamada kıl ekimi olmuyor. Dövme gibi bir uygulama ile kıl çiziliyor ve maksimum 1 sene kalıyor :) Benim şu an 6 ay oldu ve yarıya yakın renkte açılma oldu

Adsız dedi ki...

Magicivy - MİCROBLADİNG, KALICI MAKYAJ VE DÖVME SONRASI BAKIM KREMİ