27 Ekim 2015 Salı

Doğal Makyaj İçin Doğal Ürün Kullanmak


Kadınlar neden makyaj yapar? Evet, amaç; kusurları kapatarak daha güzel görünmek… Sadece başkalarına değil, aynaya baktığımızda kendimize de güzel görünmek isteriz. Peki yaşlanmak kadınlar için neden bu kadar korkutucu? Bunun cevabı da yine “güzel görünmek” de saklı… Kadınlar, tarihten öğrendiğimize göre binlerce yıldır, zamanın şartlarına göre, değişik kozmetikler kullanarak kendilerini hem daha çarpıcı, daha güzel ve daha özel hissetmek istiyorlar, hem de bakım ürünleri kullanarak geçen zamanı durdurmaya çalışıyorlar.


Yapılan bilimsel araştırmalara göre kadınlar makyaj yaptıktan sonra çok daha pozitif hissediyorlar, motivasyonları artıyor ve mutlu oluyorlar.


Ancak makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta var. Bunlardan en önemlisi cilt tipinize uygun, doğal malzemeden üretilmiş ürünler kullanmak. İçeriğinin ne olduğunu bilmediğiniz taklit ürünler siz farkında bile olmadan cildinize büyük zararlar verebilir. Kaliteli makyaj ürünleriyle cildinizdeki her türlü kusuru saklayabilir, var olan güzelliklerinizi ise ön plana çıkartabilirsiniz.


Eğer gerçekten doğal ürün arıyorsanız, size kalitesine göre fiyatları çok uygun bir marka önermek istiyoruz; Yves Rocher! Online alışveriş yapabileceğiniz internet adresi ise; www.yvesrocher.com.tr

Firma, 1959 yılında, Fransa’nın Bretagne bölgesinde Fransız kimyager Yves Rocher tarafından kurulmuş. O zamandan beri de 55 hektarlık organik tarım sahasında tüm ürünlerinin baz maddeleri olan bitkileri kendileri üreterek ürünlerini hazırlamış. 2010 yılından beri Türkiye pazarında olan firma, bugün hemen hemen her ilde açtığı 128 mağazası ile Türk kadınlarını gerçek doğal ürünlerle tanıştırıyor. Ayrıca kozmetiğin ana vatanı olan Fransa’da da satış rakamlarıyla 1 numaraya oturmuş durumda.

Yves Rocher, etno-botanik uzmanları ve biyologlardan oluşan AR-GE kadrosu ile 1100 ayrı bitkisel içerik ve 50’den fazla ürününe dünya çapında patent almış durumda. Firma, tüm ürünlerinin içeriğinin kesinlikle bitkisel olduğunu garanti ediyor, ayrıca bu bitkileri yetiştirirken de sertifikalı organik tarım yapıyor. Türü tükenmekte olan bitkilerin ve GDO’lu bitkilerin kullanımını reddediyor, ürünlerini hayvanlar üzerinde test etmiyor. Sadece içeriğinde değil, ürünlerin ambalajında da geri dönüşüme önem veriyor, bunu da sürdürülebilir ormanlardan elde ediyor.


Ürün skalası çok çeşitli, yaşlanma karşıtı serumlardan, cilt bakım ve temizleme ürünlerine, makyaj malzemelerinden parfümlere kadar yurt dışında sattığı her çeşit ürünü Türk kadınlarının ve hatta erkeklerinin hizmetine sunmuş durumda.

İnternet üzerinden alışveriş yaptığınızda ise, 85 TL üzerindeki alışverişlerinizde ücretsiz kargo imkanı ve 3-6 taksit fırsatı sunuyor, bir de sürpriz hediye gönderiyor.

Hiç yorum yok: