28 Şubat 2016 Pazar

Karamelin Büyüsü


Geçtiğimiz yılın özellikle gençler arasında en çok kullanılan karamel saç rengi açık ve koyu tonlamaları ile göz dolduruyor. Doldurmaya da devam edecek. Karamel saç rengi bu sene trend renklerin başını çekiyor ve hangi ten rengine daha çok uyum sağladığını Esra’nın Portresi sitesi aracılığıyla sizlere sıralıyoruz.

Buğday tenlilerden başlarsak, sıcak ve soğuk tenlerin tam arasında duran bu ten, canlı renk seçerse saç rengi yüzünüzün önünde durur ve mat renkleri seçerse yüz ön planda dururken saçlar görünmez olur. Karamel saç rengi buğday tenliler için en çok önerilen saç renkleri arasında başı çekiyor. Seçiminizi yaparken bronzlaşmayı da göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Sarı cilt tonu, soluk veya açık tenliler, pembe renk tonlarına sahip tenler için  karamel saç rengi muhakkak önerdiğimiz renkler arasında. Saç renklerini tenlere göre kurallar doğrultusunda belirlemek çok doğru bir yaklaşım olmasa da saç renginizi seçmeden önce gözlerinizin rengini, en çok kullandığınız saç modellerini, giyim tarzını hepsini bir bütün olarak değerlendirebilir buna göre size en çok yakışacak rengi belirleyebilirsiniz. Karamel saç rengi hem trend olması hem de açık ve koyu tonları barındırmasıyla hemen her ten rengine seçeceğiniz tona göre uyum gösterir. İlk kez  karamel saç rengi uygulamayı düşünüyorsanız muhakkak kuaförünüzde yaptırın. Elde ettiğiniz tonu 2 hafta kullanırken saçlarınıza parlatıcı ve koruyucu bakımı yaptıktan sonra elde ettiğiniz karamel saç rengi tonunu saç kesimi ve modelinize, ten renginize, makyaj stilinize, takı ve aksesuarlar ile giyim tarzınıza uygun kullanabiliyorsanız  karamel saç rengi sizin için uzun bir süre vazgeçilemeyecek bir renk olacak, emin olabilirsiniz.
Esmer ten rengi için  karamel saç rengi tonlarından koyu olanları öneriyoruz. Eva Mendes; esmer güzeli olarak bu tonları en güzel kullanan ünlülerden biridir. Jesica Alba her ne kadar buğday tenli olsa da bronzlaştığında en çok kullandığı renklerden biri  karamel saç rengi.
Emma Watson, Julia Roberts, Sarrah Jesica Parker, Jennifer Lopez ve daha pek çok ünlü isim saç renkleri ile trendleri oluştururken geçtiğimiz yıllarda  karamel saç rengi tonlarını ilk kullananlar ve hem saç modelleri hem de makyajları ile bu rengi en iyi taşıyanlar arasındadır.


Hiç yorum yok: